وبلاگ

کرپ میکر چیست؟

کرپ چیست؟

کرپ میکر نوعی دستگاه است که به وسیله آن می‌توانید کرپ و پنکیک تهیه کنید. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد تا منوهای غذایی خود را با تهیه کرپ و پنکیک‌های خوشمزه و تازه‌ متنوع کنید و از این طریق مشتریان زیادی را جلب نمایید. هر چند که درست کردن کرپ بسیار ساده و آسان است؛ اما خرید دستگاه کرپ میکر می‌تواند سرعت عمل شما را در کافی‌شاپ‌ها افزایش دهد. لذا تهیه این دستگاه به عنوان یکی از تجهیزات کافی‌شاپ‌ها از سایت سحاب توصیه می‌شود. 

کرپ چیست؟

کرپ چیست؟

کرپ نوعی نان نازک و خوشمزه است که در کافی‌شاپ‌ها از آن برای سرو صبحانه و عصرانه استفاده می‌کنند. درون این کرپ‌ها مواد غذایی مختلفی مانند توت‌فرنگی، موز، شکلات، کاکائو، قارچ، ژامبون، پنیر و سایر فرآورده‌های غذایی وجود دارند که آن‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در واقع شما می‌توانید از نان‌های کرپ برای مصرف وعده‌های غذای اصلی و فرعی خود استفاده نمایید. درست کردن کرپ کار سختی نیست ولی برای این که بتوانید یک کرپ با شکل زیبا و خوش رنگی را داشته باشید، حتما یک دستگاه کرپ میکر بخرید. در کافی‌شاپ‌ها شکل و ظاهر مواد غذایی تاثیر زیادی در جلب مشتری دارد. به همین دلیل آن‌ها برای پختن کرپ از دستگاه کرپ میکر استفاده می‌کنند.  

دستگاه کرپ میکر یا کرپ ساز چیست؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم یکی از تجهیزات لازم برای کافی‌شاپ‌ها دستگاه کرپ میکر یا کرپ ساز (پنکیک ساز) است. این دستگاه یک صفحه دایره‌ای شکل دارد که خمیر نان کرپ را باید روی آن پهن کنید تا پخته شود. صفحه کرپ میکر معمولا از چدن یا روکش نچسب است. حرارت این دستگاه‌ برای پختن کرپ باید به گونه‌ای باشد که حین کار با دستگاه خیلی راحت آن را تنظیم کنید. البته برخی از دستگاه‌های کرپ ساز ترموستات دارند که می‌توانند دمای دستگاه را کنترل کنند.

انواع دستگاه کرپ میکر چیست؟

برای خرید دستگاه کرپ میکر در ابتدا دقت کنید در کافی‌شاپ شما چه امکاناتی وجود دارد. به عنوان مثال باید دقت کنید که می‌خواهید دستگاه خود را با برق یا گاز روشن کنید. سدس با توجه به آن‌ها دستگاه کرپ میکر خریداری کنید. خرید هر کدام از آن‌ها مزایا و معایبی دارد که کارشناسان سحاب می‌توانند راهنمایی‌های لازم را به هنگام خرید به شما ارائه دهند. در حال حاضر دستگاه‌های کرپ سازها یا پنکیک سازها به دو دسته برقی و گازی تقسیم می‌شوند. عملکرد هر کدام از آن‌ها کامل یکسان است و تفاوتی در تهیه کرپ‌ها ندارند.

خرید دستگاه کرپ میکر برقی برای مصارف طولانی بسیار مناسب است و شما در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنید و می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را جابجا نمایید. در حالی که برای استفاده از دستگاه کرپ میکر گازی نیاز به گاز دارید. این گاز می‌تواند از منبع گاز شهری یا کپسول‌های مایع تامین شود.

خرید دستگاه‌های کرپ میکر گازی مزایایی دارد و در آن می‌توان به سرعت پختن و گرم شدن دستگاه‌ها اشاره کرد. وقتی شما کرپ میکر را روشن می‌کنید خیلی سریع می‌توانید خمیر کرپ یا پنکیک را روی آن پهن کنید و آن‌ها را خیلی راحت آماده کنید. در حال حاضر هر دو دستگاه کرپ میکر برقی و گازی به صورت خانگی و صنعتی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را مطابق با نیاز خود تهیه نمایید.

جنس دستگاه‌های کرپ میکر چیست؟

جنس دستگاه‌های کرپ میکر چیست؟

 در بالا اشاره کردیم که جنس صفحه کرپ ساز از چدن و یا روکش نچسب است. دستگاه‌های کرپ میکر با روکش نچسب معمولا عمر مفید کوتاهی دارند و از دستگاه کرپ میکر چدنی‌ برای مدت طولانی می‌توانید استفاده کنید؛ بنابراین شما برای کافی‌شاپ‌ها بهتر است از دستگاه کرپ ساز چدنی خریداری نمایید. در مورد جنس بدنه دستگاه نیز می‌توان بیان کرد که کرپ میکر‌هایی که جنس استیلی دارند، مقاومت و دوام بالایی دارند. معمولا این نوع کرپ میکرها مصارف صنعتی در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها دارند و به عنوان لیست لوازم مصرفی هتل‌ها نیز به شمار می‌آیند. در حالی که خرید کرپ سازهایی از جنس پلاستیک برای مصارف خانگی مناسب هستند. 

محدوده دمایی دستگاه کرپ میکر

یکی از نکاتی که شما به هنگام خرید دستگاه کرپ میکر باید به آن توجه کنید، محدوده دمایی است؛ زیرا هر کدام از کرپ‌ها با دستورات مختلفی تهیه می‌شوند؛ بنابراین آن‌ها به دمای خاصی نیاز دارند تا آن‌ها را خوب بپزید. در بازار محدود دمایی دستگاه کرپ سازهای تجاری بین ۱۲۰ تا ۵۷۵ درجه فارنهایت است. هر چه گسترده دمایی دستگاه شما وسیع‌تر باشد می‌توانید متوجه شوید که شما برای تهیه کرپ‌های بیشتری می‌توانید از دستگاه استفاده نمایید.

ابعاد دستگاه کرپ ساز

به هنگام خرید دستگاه کرپ میکر باید به ابعاد آن توجه کنید؛ زیرا آن‌ها قرار است در کافی‌شاپ شما فضایی را اشغال کنند. لذا با توجه به فضای آشپزخانه خود باید از کرپ میکر‌هایی با ابعاد مختلف تهیه کنید. دستگاه‌های کرپ ساز تک ‌صفحه‌ای در ابعاد ۴۰ در ۵۰ سانتی‌متری عرضه می‌شوند. ابعاد مدل‌های دو صفحه‌ای آن حدودا دو برابر تک صفحه‌ها هستند. دقت کنید با توجه به این که صفحات کرپ میکر در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند لذا این ارقام ممکن است در دستگاه‌های با برندهای مختلف متفاوت باشند. به همین دلیل به هنگام خرید دستگاه پنکیک ساز به آن‌ها توجه کنید.

اندازه نرمال کرپ ساز‌ها حدود ۳۳۰، ۳۵۰ و ۴۰۰ میلی‌متر است. حال در برخی مواقع شما می‌توانید دستگاه کرپ ساز با قطر ۲۰۰ میلی‌متر تهیه کنید. استفاده از این نوع کرپ ساز‌ها برای تهیه صبحانه و وعده‌های غذایی کودکان مناسب هستند. شما این مشخصات را می‌توانید به هنگام خرید کرپ ساز در کاتالوگ آن‌ها مشاهده کنید یا با فروشندگان صحبت نمایید.

تنظیم حرارت دستگاه کرپ میکر

یکی از نکاتی که شما به هنگام خرید دستگاه کرپ میکر به آن توجه کنید، نحوه تنظیم حرارت دستگاه کرپ میکر است. در اکثر دستگاه‌های کرپ ساز شما حرارت را به کمک دست می‌توانید خیلی راحت تنظیم کنید؛ اما در برخی از آن‌ها ترموستات وجود دارد که می‌تواند به صورت خودکار حرارت کرپ میکر را تنظیم نماید. خرید این نوع دستگاه‌ها قابل اعتماد تر است و شما می‌توانید خیلی راحت بعد از آن که خمیر کرپ یا پنکیک را روی صفحه پهن کردید به کار خود برسید.

حال در برخی مواقع مشتریان بیان می‌کنند که خرید دستگاه با تنظیم حرارت دستی گزینه بهتری هستند؛ زیرا ترموستات‌ها می‌توانند تحت شرایط آب و هوایی مختلف، متفاوت عمل کنند.

عملکرد دستگاه کرپ ساز

کرپ چیست؟

نحوه استفاده از دستگاه پنکیک ساز می‌تواند روی خرید شما موثر باشد. به عنوان مثال شما در نمونه‌های چدنی باید قبل از پهن کردن خمیر روی صفحه را چرب کنید تا خمیر شما به دستگاه نچسبد. در حالی که برای استفاده از دستگاه نچسب نیاز به چنین کاری ندارید. به همین دلیل قبل از خرید دستگاه کرپ میکر به نحوه استفاده از آن دقت کنید.

حال بعد از آن که خمیر را روی دستگاه پهن کردید بعد از گذشت چند دقیقه باید نان پخته شده را از وسط تا بزنید. سپس میوه و شکلات‌هایی که قرار است روی نان قرار دهید را تزیین کرده و بعد از آن کرپ را به حالت مثلثی جمع کنید. 

قیمت دستگاه کرپ میکر

یکی از نکات مهم به هنگام خرید دستگاه کرپ میکر توجه به قیمت آن است. معمولا نوع برند روی قیمت آن‌ها موثر است. همچنین با توجه به این که قرار است شما از کدام نوع کرپ ساز برقی یا مشعلی خریداری کنید باید قیمت متفاوتی را پرداخت نمایید. خرید دستگاه کرپ میکر صنعتی نسبت به نمونه‌های خانگی آن قیمت بیشتری دارند. دستگاه‌های کرپ ساز با ابعاد و صفحات بزرگ نیاز به هزینه بیشتری دارند تا شما آن‌ها را تهیه کنید؛ بنابراین به هنگام خرید به این نکات دقت کنید.

با این حال می‌توان بیان کرد که قیمت دستگاه کرپ میکر خیلی زیاد نیست و شما می‌توانید آن‌ها به راحتی تهیه نمایید. خرید دستگاه کرپ میکر برای کافی‌شاپ‌ها بسیار مهم و ضروری هستند و اگر شما قصد تاسیس کافی‌شاپ دارید حتما آن را تهیه نمایید.

توان دستگاه‌های کرپ میکر

توان دستگاه‌های کرپ میکر مختلف است که معمولا آن‌ها را به صورت کیلووات یا وات محاسبه می‌کنند. برای دستگاه‌های کرپ ساز برقی از ولتاژ شهری ۲۲۰ ولت استفاده می‌کنند. به همین دلیل شما به هنگام خرید آن‌ها توجه کنید. عموما قدرت این نوع دستگاه‌ها بین ۳۰۰۰ تا ۳۶۰۰ وات است. 

لوازم جانبی دستگاه پنکیک ساز

خرید لوازم جانبی دستگاه کرپ میکر شاید در نگاه اول برای شما ضروری حساب نشود؛ اما دقت کنید که استفاده از این لوازم می‌تواند روی کیفیت پنکیک‌های شما موثر باشد. به هنگام فروش دستگاه‌های کرپ میکر برخی از این لوازم جانبی به همراه خود دستگاه عرضه می‌شوند. لذا لازم نیست شما آن‌ها را جداگانه خریداری کنید. این لوازم جانبی، پخش‌کننده خمیر کرپ و کفگیر هستند. استفاده از پخش‌کننده خمیر کرپ به شما اجازه می‌دهد تا خیلی راحت خمیر را بر روی صفحه پخش کنید و آن را مطابق با میلتان نازک نمایید. حال برخی از این دستگاه‌ها پایه‌های ضد لغزش دارند که می‌توانند از حرکت و جابجایی دستگاه با ضربه‌های کوچک جلوگیری کنند. 

خلاصه

دستگاه کرپ میکر برای تهیه نان کرپ و پنکیک استفاده می‌شود. شما برای سرو غذاهای مختلفی در کافی‌شاپ خود به آن‌ها نیاز دارید. استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند سرعت عمل شما را زیاد کند و در مدت زمان کمتری بتوانید کرپ‌های خود را درست کنید. خرید این نوع دستگاه‌ها نیاز به رعایت نکاتی دارد؛ ابعاد، وزن، قیمت، لوازم جانبی، اندازه صفحه، جنس و غیره از جمله آن‌ها هستند.

خرید این نوع دستگاه‌ها برای کافی‌شاپ و رستوران‌ها بسیار ضروری هستند. به همین دلیل شما می‌توانید از انواع دستگاه کرپ میکر صنعتی خریداری نمایید. در حال حاضر تنوع محصولات سایت سحاب زیاد است که شما برای خرید هر کدام از آن‌ها می‌توانید از محصولات آن‌ها استفاده نمایید.

بازگشت به لیست