وبلاگ

وافل ساز چیست؟

وافل ساز چیست؟

وافل ساز یکی از تجهیزات کافی‌شاپ است که از آن برای درست کردن وافل (نوعی نان ترد) استفاده می‌کنند. خرید دستگاه وافل ساز به کسانی که کافی‌شاپ دارند کمک می‌کند تا در همان جا بهترین نان‌های وافل را برای مشتریان خود تهیه کنند. به طوری که بتوانند غذاهای جدید و رژیمی را برای آن‌ها ارائه دهند. شما برای تهیه وافل باید بهترین دستگاه وافل ساز را خریداری کنید.

حال می دانید بهترین دستگاه وافل ساز چیست و شما چگونه باید ارزان‌ترین دستگاه وافل ساز را برای کافی‌شاپ خود تهیه نمایید. سایت سحاب به عنوان یکی از بهترین گروه‌های عرضه‌کننده تجهیزات کافی‌شاپ قادر است برای شما بهترین دستگاه‌ها را مطابق با نیازتان پیشنهاد دهد و یک راهنمای خوب برای خرید شما باشد.

منظور از وافل چیست؟منظور از وافل چیست؟

وافل (Waffle) یا ویفر نوعی نان ترد، خوشمزه و شیرین است که از نظر ظاهر کاملا شبیه بیسکویت است؛ اما نسبت به آن بسیار لطیف‌تر و تردتر است. این نان از ترکیب شکر، تخم‌مرغ، آرد و روغن تهیه می شود. در واقع وافل نوعی خمیر است که بین دو صفحه مخصوص پخت و پز فرآوری می شود.

بعد از تهیه نان وافل آن را با خامه، عسل، مربا، شکلات، میوه و بستنی ترکیب کرده و به عنوان یک منوی غذایی در رستوران و کافی‌شاپ‌ها قرار می‌دهند. این غذا معمولا به عنوان یک صبحانه یا عصرانه سرو می شود و خوردن آن می تواند یک طعم به یاد ماندنی را در مشتریان ایجاد کند. به خصوص اگر وافل شما تازه و ترد باشد.

دستگاه وافل ساز چیست؟

با توجه به مطالب بالا حتما می دانید که دستگاه وافل ساز چیست و چه کاربردی دارد. دستگاه وافل ساز نوعی دستگاه است که برای پختن نان وافل استفاده می کنند. در حال حاضر برخی از دستگاه‌های ساندویچ ساز صفحه مخصوص وافل را دارند که شما می توانید از آن‌ها استفاده نمایید. در این دستگاه بر روی وافل شکل‌های مختلفی وجود دارند که از آن برای زیبایی صبحانه و عصرانه استفاده می کنند.

تنوع دستگاه وافل ساز بسیار زیاد است و آن‌ها را به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می‌کنند. شما می توانید آن‌ها را در خانه، رستوران و کافی‌شاپ‌ها استفاده کنید.

انواع دستگاه‌های وافل ساز موجود در بازار

تنوع محصولات وافل ساز بسیار زیاد است. با این حال دستگاه‌های وافل سازی که در ادامه بیان می کنیم از پر فروشترین آن‌ها در بازار هستند.

وافل ساز رو گازی

یکی از وافل ساز‌های خانگی، وافل ساز رو گازی است که با قرار دادن آن بر روی اجاق گاز از آن برای تهیه وافل استفاده نمایید. استفاده از این نوع دستگاه‌ها برای کافی‌شاپ‌ها مناسب نیستند؛ زیرا حجم کاری کافی‌شاپ‌ها بسیار بالا است و شما بهتر است از مدل‌های برقی آن برای آماده‌سازی و پخت وافل استفاده نمایید. با توجه به این که در حال حاضر از وافل بیشتر برای سرو بستنی استفاده می کنند. لذا اکثر دستگاه‌های وافل ساز جای مخصوص بستنی دارند.

دستگاه وافل ساز چندکارهدستگاه وافل ساز چندکاره

اگر دوست دارید یکی از بهترین تجهیزات کافی‌شاپ برای تهیه وافل، پنکیک و تخم‌مرغ را خریداری کنید بهتر است نوع وافل ساز چندکاره را تهیه نمایید. این دستگاه امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد و می تواند فضای کوچکی را در محیط آشپزخانه و کافی‌شاپ‌ها اشتغال کند؛ بنابراین خرید آن برای کافی‌شاپ‌هایی که فضای کوچکی دارند، توصیه می شود.

دستگاه وافل ساز چرخان

این دستگاه دسته‌ای دارد که شما به کمک آن می توانید وافل‌های خود را تا ۱۸۰ درجه بچرخانید. این کار باعث می شود که هر دو طرف وافل به صورت یکسان پخته شده و ترد و خوشمزه شود. لذا خرید آن برای کسانی که دوست دارند وافل آن‌ها یکدست پخته شود، توصیه می شود.

نکات مهم به هنگام خرید دستگاه وافل ساز چیست؟

همان طور که در بالا ارائه کردیم در حال حاضر دستگاه وافل ساز یکی از تجهیزات کافی‌شاپ است که استفاده از آن می تواند تنوع غذایی و دسرهای شما را در کافی‌شاپ افزایش دهد. با تهیه وافل‌های تازه و ترد می توانید نظر مشتریان خود را جلب کنید تا آن‌ها بتوانند برای دفعات بیشتر به کافی‌شاپ شما مراجعه کنند. با این حال شما به هنگام خرید دستگاه وافل ساز باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

عمق صفحات وافل ساز

یکی از نکات مهم به هنگام خرید دستگاه‌های وافل ساز، عمق صفحات است. هر چه عمق صفحات وافل ساز بیشترین باشند می توانید وافل‌هایی با ضخامت بیشتر تهیه کنید. حال اگر عمق صفحات وافل شما کم باشد می توانید از وافل‌هایی نازک برای سرو غذاهای مختلف در داخل کافی‌شاپ استفاده نمایید. البته در آن نوع رسپی نیز مهم است. به عنوان مثال شما برای تهیه رسپی بلژیکی باید از وافل‌های عمیق استفاده نمایید. تهیه وافل‌های کم عمق آمریکایی نیز نیاز به دستگاه وافل ساز با صفحات نازک دارند.

دقت کنید اگر شما وافل‌های خود را به صورت خیلی عمیق تهیه کنید داخل گودی‌ها نرم‌تر و به اصطلاح مرطوب‌تر می شوند و آن‌ها نیاز به زمان پخت بیشتری دارند. در حالی که در وافل‌های نازک‌تر شرایط کاملا برعکس است.

برای خرید تجهیزات آشپرخانه وارد صفحه مربوطه شوید

توجه به جنس صفحات وافل ساز

در حال حاضر جنس صفحات وافل ساز با دو نوع نچسب و چدن عرضه می شوند. خرید هر کدام از آن‌ها مزایایی دارد که اطلاع در مورد آن‌ها به شما کمک می‌کند تا با آگاهی کامل اقدام به خرید دستگاه وافل ساز کنید.

اینجا بخوانید: ۹ مورد از ضروری ترین تجهیزات کافی‌ شاپ

 خرید دستگاه وافل ساز با صفحات پوشش نچسب

در این نوع دستگاه‌ها وافل‌ها به راحتی از صفحات جدا می شوند و می توانید خیلی راحت آن‌ها را تمیز کنید؛ اما باید آن‌ها را با دست شستشو دهید. روی صفحات این دستگاه‌ها نباید هیچ گونه خط و خراشی را ایجاد نمایید؛ زیرا در این حالت کیفیت خود را از دست می‌دهند؛ زیرا سطوح این دستگاه‌ها پوشش نچسب دارند و وقتی روی آن‌ها خط می‌افتد می تواند روی کیفیت کار شما موثر باشد.

خرید دستگاه وافل ساز با صفحات پوشش چدنخرید دستگاه وافل ساز با صفحات پوشش چدن

 اگر به دنبال خرید تجهیزات کافی‌شاپ بادوام و عمر بالایی هستید، حتما از نمونه‌های چدنی آن خریداری نمایید. خرید تجهیزات کافی‌شاپ به خصوص دستگاه وافل ساز می تواند وافل‌های خوشمزه‌ای را برای شما فراهم کند. در حالت عادی اگر خمیر وافل را بر روی این دستگاه‌ها قرار دهید آن‌ها به سطح صفحات می‌چسبند. به همین دلیل آنها را روغن مالی یا اصطلاحا سیزِنینگ می کنند. در این گونه دستگاه‌ها شما به زمان بیشتری نیاز دارید تا دستگاه شما آماده پخت وافل شوند.

تعداد و شکل وافل‌ها در دستگاه وافل ساز

یکی از نکاتی که به هنگام خرید دستگاه وافل ساز باید به آن توجه کنید، تعداد خانه‌های وافل ساز است. اگر دستگاه وافل ساز شما یک خانه داشته باشد در هر بار می توانید تنها یک وافل را تهیه نمایید. در حالی که خرید دستگاه وافل ساز چند خانه می تواند به کار شما سرعت ببخشد. در برخی از دستگاه‌های وافل ساز صنعتی، چند صفحه مجزا وجود دارند که شما در آنها می توانید وافل‌های خود را در چند طبقه به صورت همزمان بپزید.

دستگاه‌های وافل ساز از نظر شکل و سایز نیز کاملا با هم متفاوت هستند. شما با توجه به سلیقه خود می توانید از انواع دستگاه وافل ساز دایره‌ای، چهارگوش و غیره خریداری نمایید. البته خرید دستگاه‌های وافل ساز با طرح‌های فانتزی مانند میکی موس می تواند گزینه جذابی برای کودکان باشد.

سرعت پخت دستگاه وافل ساز

بدیهی است یکی از نکات مهم خرید دستگاه‌های وافل ساز سرعت پخت و پز آن‌ها است؛ زیرا سرعت پخت تمام دستگاه‌های وافل ساز در مدل و برندهای مختلف متفاوت است. در برخی از مدل‌ها شما باید زمان بیشتری را منتظر بمانید تا وافل شما آماده شود. در برخی مدل‌ها نیز بین پخت‌های مختلف نیاز به گرم کردن مجدد دستگاه دارید.

در خرید وافل ساز خانگی چند دقیقه تاخیر در پخت وافل‌ها مهم نیست، اما در وافل ساز‌های صنعتی و کافی‌شاپ‌ها سرعت عمل بسیار مهم است تا آن‌ها به مشتریان خود خدمات بیشتری ارائه دهند و نظر آن‌ها را جلب نمایند؛ بنابراین شما به هنگام خرید دستگاه‌های وافل ساز برای کافی‌شاپ به سرعت عمل آن دقت کنید؛ اما به یاد داشته باشید پخت وافل‌های بی‌کیفیت ارزش کار شما را کم می کنند.

توجه به تنظیمات دما و تایمر

با خرید دستگاه‌هایی که قابلیت تنظیم دما و تایمر دارند می توانید درجه ترد و طلایی شدن وافل‌های خود را مشخص کنید؛ اما به یاد داشته باشید که محدوده دما و زمان در مدل‌های مختلف وافل ساز با هم فرق دارند؛ بنابراین اگر محدوده آن‌ها در وافل ساز‌ها زیاد باشند شما می توانید تنوع محصولات خود را افزایش دهید. حال اگر در این مورد نیاز به توضیحات بیشتری دارید می توانید با کارشناسان سحاب صحبت کنید تا آن‌ها مطابق با نیاز شما بهترین محصولات وافل ساز را ارائه دهند.

قابلیت‌های جانبی دستگاه‌های وافل ساز

به غیر از موارد ذکر شده در بالا برخی از مدل‌های وافل ساز اخطار نوری و صوتی دارند که به هنگام پخته شدن وافل‌ها شما را آگاه می‌کنند؛ بنابراین شما با شنیدن آن‌ها باید متوجه شوید که وافل‌های شما آماده هستند و دستگاه خود را باز کنید؛ بنابراین به کمک این قابلیت‌ها می توانید بهترین دستگاه‌های وافل ساز را برای کافی‌شاپ خود تهیه نمایید.

دقت کنید در این دستگاه‌ها چراغ اعلام به کار را با اخطار نوری اشتباه نگیرید. برای همین در برخی از دستگاه‌های وافل ساز برای اعلام آماده شدن از هشدار صوتی استفاده می کنند. خرید دستگاه‌های وافل ساز با هشدار صوتی بسیار خوب است؛ زیرا به دلیل انجام کار زیاد در کافی‌شاپ معمولا فراموش می‌کنند که در دستگاه خود وافل قرار داده‌اند و برای همین خرید این نوع دستگاه‌ها گزینه بهتری است.

اینجا بخوانید: قهوه ساز چیست؟

نحوه شستشو دستگاه وافل ساز

یکی از نکات خرید دستگاه وافل ساز، نحوه شستن آن‌ها است. در حال حاضر دستگاه‌های وافل ساز با پوشش نچسب برای شستشو آسان هستند؛ زیرا صفحات این دستگاه معمولا در حین پختن وافل تمیز می‌مانند و به آن‌ها مواد نمی‌چسبند. معمولا در این دستگاه‌ها صفحات در دستگاه جدا می شوند که کار شما را آسان می کنند. حال اگر صفحات دستگاه وافل ساز جدا نشوند می توانند کار شستشو را سخت کنند.

خلاصه

افرادی که کافی‌شاپ دارند حتما دستگاه وافل ساز خریداری کنند. این دستگاه به آن‌ها کمک می‌کند تا نان ترد و خوشمزه وافل را در همان جا تهیه کرده و با مزه عالی در اختیار مشتریان قرار دهند. استفاده از نان‌های داغ و خوشمزه می تواند روی کسب و کار و بازاریابی کافی‌شاپ‌ها موثر باشد؛ بنابراین شما حتما از دستگاه وافل ساز خریداری کنید. در حال حاضر در بازار نمونه‌های مختلفی از دستگاه وافل ساز رو گازی، چرخشی و چندکاره وجود دارد که خرید هر کدام از آن‌ها مزایایی دارد.

خرید دستگاه وافل ساز با صفحات جدا شونده می تواند کار شستشو را آسان کند و بعد از استفاده خیلی راحت دستگاه خود را تمیز کنید. وافل ساز‌هایی که صفحات ضخیمی دارند قادر هستند وافل‌های با عرض زیاد تهیه کنند که شما از آن‌ها می توانید برای رسپی‌های خاصی استفاده نمایید. در بالا به اکثر نکات مهم خرید دستگاه وافل ساز اشاره کردیم؛ اما شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند و قیمت هر کدام از وافل ساز‌های موجود در بازار می توانید با کارشناسان فروش سحاب صحبت نمایید.

بازگشت به لیست