وبلاگ

قهوه ساز چیست؟

منظور از بار قهوه ساز چیست؟

شما برای تهیه قهوه‌های خوشمزه‌ باید دستگاه قهوه ساز خریداری نمایید؛ اما آیا می‌دانید قهوه ساز چیست و از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟ بهترین دستگاه قهوه ساز کدام است و چگونه می‌توان به تفاوت‌های آن با دستگاه اسپرسوساز پی برد.

با توجه به این که در حال حاضر قهوه ساز، یکی از تجهیزات کافی‌شاپ‌ها است و از آن برای نوشیدنی‌های گرم و سرد استفاده می‌کنند. به همین دلیل لازم است قبل از خرید قهوه ساز در مورد آن و نکات مهم آن اطلاعاتی را کسب نمایید. کارشناسان سحاب به عنوان فروشندگان این تجهیزات قادر هستند بهترین قهوه ساز را برای کافی‌شاپ یا محیط خانه شما پیشنهاد دهند تا آن‌ها را خریداری نمایید.

دستگاه قهوه ساز چیست؟

دستگاه قهوه ساز چیست؟

اگر شما با نوشیدنی‌های مختلفی آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که دستگاه قهوه ساز چیست و از آن برای چه چیزهایی استفاده‌هایی می‌کنند. با این حال در ادامه قصد داریم دستگاه قهوه ساز را به صورت مختصر با جزئیات کامل بیان کنیم. دستگاه قهوه ساز یکی از تجهیزات کافی‌شاپ و آشپزخانه است که از آن برای دم کردن نوشیدنی‌های محبوب استفاده می‌کنند. آن‌ها دانه‌های آسیاب شده کاکائو و قهوه را برای تهیه نوشیدنی‌های مختلف سرو می‌کنند.

دستگاه‌های قهوه ساز برقی و بدون برقی در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند. برخی از دستگاه‌های قهوه ساز قهوه را دم کرده و برخی از آن‌ها با عملکردهای متعدد می‌توانند نوشیدنی‌های متنوعی را تهیه کنند.

قهوه سازها به صورت تک منظوره و چند منظوره در بازار عرضه می‌شوند. مدل‌های چند منظوره آن‌ها می‌توانند قهوه سنتی، قهوه اسپرسو، لاته، کاپوچینو و سایر نوشیدنی‌های مشابه را دم کنند. در حالی که قهوه ساز های تک منظوره تنها قادر هستند یک نوع قهوه را تهیه کنند.

بخش‌های مختلف دستگاه قهوه ساز چیست؟

بعد از آن که به سوال دستگاه قهوه ساز چیست جواب دادیم حالا می‌خواهیم قسمت‌های مختلف آن را بیان کنیم. دستگاه‌ قهوه ساز به صورت کلی به ۳ بخش اصلی تقسیم می‌شود که در مدل‌های مختلف آن ممکن است متفاوت باشند؛ اما سبک کار همه آن‌ها یکسان است.

مخزن آب دستگاه قهوه ساز

در این بخش آبی که شما برای تهیه قهوه نیاز دارید را قرار می‌دهید و آن را طی فرایند تولید قهوه با دانه‌های قهوه مخلوط می‌کنید. معمولا مخزن آب باید آب درون خود را داغ کرده و بعد از آن با دانه‌های قهوه ترکیب کند.

مخزن قهوه دستگاه قهوه ساز

یکی از بخش‌های مهم و اصلی دستگاه قهوه ساز، بخش مخزن قهوه آن است. این قسمت حالت توری دارد و معمولا از جنس فلز یا پلاستیک است. از این بخش برای جداسازی پودر قهوه طی فرایند تهیه نوشیدنی استفاده می‌کنند. البته شما برای این کار می‌توانید از فیلترهای کاغذی نیز استفاده نمایید.

فیلترهای کاغذی یکبار مصرف هستند و به علت طعم کاغذی که در آن‌ها وجود دارند مورد پسند همه افراد نیستند؛ اما شما می‌توانید با اضافه کردن کمی آب داغ به فیلتر کاغذی بوی بد آن‌ها را از بین ببرید. البته این آب را باید دور بربزنید و از آن برای تهیه نوشیدنی استفاده نکنید.

قوری دستگاه قهوه ساز

قوری دستگاه قهوه ساز

وقتی شما قهوه را درست کردید آن‌ها در این بخش جمع‌ می‌شوند و شما آن‌ها را می‌توانید داخل فنجان بریزید.

همان طور که در بالا بیان کردیم قسمت‌های قهوه ساز به این ۳ مورد خلاصه نمی‌شوند و قسمت‌های مختلفی را می‌توانید در آن مشاهده کنید. معمولا هر کدام از تولیدکنندگان قهوه ساز آن را بر اساس استانداردهای خاصی تهیه می‌کنند و بر روی آن‌ها قابلیت‌های متنوعی را اضافه می‌کنند. به طوری که این دستگاه‌ها می‌توانند فرایند تهیه قهوه را آسان کنند و تنوع نوشیدنی‌هایی که به وسیله آن‌ها می‌توانید دم کنید را زیاد کنند. به عنوان مثال برخی از دستگاه‌های قهوه ساز صفحه گرم‌کن برای گرم نگه‌داشتن قهوه دارند. برخی از آن‌ها نمایشگر، آسیاب قهوه، سینی چکه گیر، تنظیم حجم و غلظت دم آوری، قابلیت برنامه‌ریزی، سختی گیر، جرم‌گیر آب و غیره دارند که شما به هنگام خرید دستگاه قهوه ساز می‌توانید به این موارد دقت کنید.

بهترین مارک‌های دستگاه قهوه ساز

به دلیل استقبال مردم از نوشیدنی‌های مختلف قهوه باعث شده است که تولیدکنندگان زیادی در این زمینه در بازار فعالیت کنند. در بازار ایران و جهان برندهای مختلفی از دستگاه قهوه ساز وجود دارند که هر کدام از آن‌ها با توجه به کیفیت و عملکرد خود مشتریان زیادی را جلب می‌کنند.

شما برای این که بتوانید بهترین مارک دستگاه قهوه ساز را خریداری نمایید. ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید و بدانید دستگاه‌ شما چه نوشیدنی‌هایی را دم کند، بعد از آن اقدام به خرید کنید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان سحاب کمک بگیرید تا آن‌ها با توجه به خواسته شما بهترین مارک‌های دستگاه قهوه ساز را ارائه دهند. حال در ادامه به چند مورد از بهترین دستگاه‌ها قهوه ساز اشاره می‌کنیم.

  • قهوه ساز مولینکس (Moulinex)
  • قهوه ساز فلاویا (Flavia)
  • قهوه ساز اسمگ (SMEG)
  • قهوه ساز بوش (Bosch)
  • قهوه ساز ویداس (Vidas)
  • قهوه‌ساز فیلیپس (Philips)
  • قهوه ساز دلونگی (DeLonghi)

منظور از بار قهوه ساز چیست؟منظور از بار قهوه ساز چیست؟

دستگاه قهوه ساز، یکی از تجهیزات کافی‌شاپ‌ها و آشپزخانه‌ها به شمار می‌آید و از آن برای دم کردن نوشیدنی‌های مختلف استفاده می‌کنند. اکثر دستگاه‌های قهوه ساز موجود در بازار به کاربران خود اجازه می‌دهند زمان دم کردن قهوه را تنظیم کنند. آن‌ها برای تهیه قهوه، آب را با فشار بالا به پودر قهوه وارد می‌کنند که به آن بار می‌گویند. در واقع بار واحد شمارش فشار است که تاثیر زیادی روی طعم و عطر قهوه دارد.

منظور از کپسول قهوه ساز چیست؟

کپسول‌های قهوه ساز، ظروف پلاستیکی هستند که با فویل‌های آلومینیومی مهر و موم شده‌اند. در درون آن‌ها قهوه آسیاب شده وجود دارد و آن‌ها را با برندهای مختلف و در طعم‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌کنند. در واقع هر کدام از کپسول‌های قهوه با پودر قهوه و پودر مواد دیگری ترکیب شده و برای استفاده در دستگاه قهوه ساز آماده هستند.

کپسول‌های قهوه ساز به عنوان بخشی از یک سیستم باز یا بسته در آن‌ها استفاده می‌شوند. اگر کپسول‌های قهوه، جزو نمونه‌های باز دستگاه باشند می‌توانند طیف زیادی از محصولات را در دستگاه خود قرار دهید تا از آن‌ها‌ برای تهیه نوشیدنی مختلف استفاده کنید. در این خصوص لازم است دقت کنید کپسول‌های قهوه با دستگاه شما سازگار باشد. کپسول‌های سیستم بسته نیز کپسول‌هایی هستند که در آن شما می‌توانید تنها از یک برند برای تهیه نوشیدنی استفاده کنید.

تفاوت‌های دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز

افراد زیادی تفاوت‌های میان دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز را نمی‌دانند و به هنگام خرید دستگاه سردرگم می‌شوند. آن‌ها نمی‌توانند عملکردهای دستگاه قهوه ساز با اسپرسو ساز از هم تشخیص دهند؛ به همین دلیل در ادامه به این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم.

 مدت‌زمان آماده شدن قهوه در دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز

یکی از تفاوت‌های میان دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز این است که دستگاه اسپرسو ساز می‌تواند نوشیدنی شما را در زمان کمتری تهیه کند. در حالی که شما برای تهیه قهوه نیاز به زمان بیشتری دارید. البته شما در آن باید دانه‌های قهوه را در دستگاه اسپرسو ساز خیلی ریز و یکدست کنید. در حالی که در دستگاه قهوه ساز چنین محدودیتی وجود ندارد.

عملکرد دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز

یکی از تفاوت‌های دستگاه قهوه ساز با اسپرسوساز این است که شما برای تهیه نوشیدنی در آن‌ها باید آب را با فشار بیشتری از میان دانه‌های قهوه عبور دهید. این فشار می‌تواند روی کیفیت اسپرسو شما موثر باشد. در واقع این عامل اصلی‌ فروش دستگاه‌های اسپرسوساز است که در آن فشار وارده بر دانه‌های قهوه مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها را از هم تشخیص می‌دهد.

در حالی که در قهوه ساز جریان فرق می‌کند. هر چه سرعت دم کشیدن دانه‌های قهوه شما کم باشد، نوشیدنی شما خوشمزه‌تر خواهد بود. وقتی آب داغ را به آرامی بر روی دانه‌های قهوه می‌ریزید، آن‌ها به آرامی از میان فیلتر عبور می‌کنند. در نتیجه می‌توانید یک قهوه با طعم عالی را میل کنید. به صورت کلی میزان فشار در دستگاه قهوه ساز یک بار و در دستگاه اسپرسوساز ۹ بار است. 

اندازه دانه‌های قهوه در دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز

شما وقتی می‌خواهید در دستگاه اسپرسوساز نوشیدنی تهیه کنید باید دقت کنید که دانه‌های قهوه خیلی ریز آسیاب شده و یکدست باشند. البته شما باید در آن دانه‌های قهوه را قبل از تهیه اسپرسو و در همان لحظه آسیاب کنید. در غیر این صورت اسپرسو شما کیفیت و طعم واقعی را نخواهد داد. در واقع هر چه دانه‌های قهوه شما در دستگاه اسپرسوساز ریز باشند، بهتر است. در دستگاه قهوه ساز نیز شما می‌توانید با دانه‌های مختلف قهوه نوشیدنی خوشمزه‌ای را تهیه کنید.

کاربری دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز

کاربری دستگاه‌های اسپرسوساز می‌تواند با توجه به مدل‌های آن‌ها به صورت خودکار یا نیمه‌خودکار باشند. در دستگاه‌های خودکار می‌توانید خیلی راحت اسپرسو خود را تهیه کنید. در حالی که در مدل‌های نیمه‌خودکار باید دفترچه راهنما دستگاه را مطالعه نمایید. کاربری دستگاه قهوه ساز نیز از دستگاه اسپرسوساز متفاوت است و شما به راحتی می‌توانید از دستگاه قهوه ساز برای تهیه نوشیدنی خوشمزه استفاده نمایید.

نسبت قهوه و آب در دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز

یکی از تفاوت‌های دستگاه قهوه ساز با دستگاه اسپرسوساز، نسبت آب به قهوه است. شما زمانی که می‌خواهید قهوه را درست کنید باید برای یک الی دو قاشق غذاخوری پور قهوه ۶ اونس آب در مخزن بریزید. در حالی که برای تهیه اسپرسو در دستگاه‌ها باید برای ۷ گرم پودر قهوه یک و نیم اونس آب بریزید. 

قیمت دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز

یکی از موضوعات مهم خرید تجهیزات کافی‌شاپ و آشپزخانه نوع قیمت وسایل برقی است. اکثر مردم دوست دارند محصولاتی با کیفیت، کارایی بالا و عمر طولانی خریداری کنند که قیمت مطلوبی داشته باشند. با توجه به این که قیمت دستگاه‌های اسپرسوساز و قهوه ساز در مدل‌ها و برندهای آن‌ها متفاوت است؛ اما به صورت کلی قیمت دستگاه‌های قهوه ساز ارزان‌تر است.

خلاصه

افراد زیادی قبل از خرید دستگاه قهوه ساز دوست دارند بدانند که دستگاه قهوه ساز چیست و از آن چگونه می‌توانند استفاده ‌کنند. این دستگاه یکی از دستگاه‌های آشپزخانه است که از آن برای تهیه نوشیدنی‌های مختلف استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها مخزن آب، مخزن قهوه و قوری دارند که آب داغ را با فشار بالا از دانه‌های قهوه عبور می‌دهند تا وارد قوری ‌شوند. بعد از آن‌ که نوشیدنی شما در قوری جمع شد می‌توانید آن‌ها را در داخل فنجان ریخته و میل کنید.

در حال حاضر برندهای قهوه ساز زیادی در بازار وجود دارند که با توجه به نوع نوشیدنی‌های که می‌توانند تهیه کنند، متفاوت هستند؛ بنابراین لازم است شما قبل از خرید آن‌ها در مورد این دستگاه‌ها و قیمت آن‌ها صحبت کنید. گروه سحاب به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه خرید و فروش تجهیزات کافی‌شاپ و آشپزخانه قادر است مشاوره‌های خوبی را به شما ارائه دهد.

بازگشت به لیست