مقالات

میلک شیک چیست

میلک شیک (Milk Shake) یکی از معروف‌ترین نوشیدنی‌های خنک تابستانی است که آن را در تمام کافی‌شاپ‌ها سرو می کنند. برای تهیه این نوشیدنی از مواد مختلفی استفاده می‌کنند. درست کردن میلک شیک نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد تا شما ضمن تهیه یک نوشیدنی خوشمزه بتوانید آن‌ها را به زیباترین شکل طراحی کنید. استفاده از تجهیزات کافی‌شاپ نیز در نحوه درست کردن میلک شیک‌ها موثر هستند.

به طوری که شما باید بهترین تجهیزات کافی‌شاپ را تهیه نمایید. برای آشنایی بیشتر در مورد میلک شیک چیست، تاریخچه و فواید آن در ادامه صحبت‌هایی را خواهیم کرد. همچنین به تفاوت آن با نوشیدنی‌های دیگر اشاره می کنیم تا شما با خرید تجهیزات مختلف از سایت سحاب بتوانید میلک شیک‌های مختلفی را درست کنید.

منظور از نوشیدنی میلک شیک چیست؟

میلک شیک

میلک‌شیک‌ نوعی نوشیدنی خنک تابستانی است که از ترکیب شیر، یخ، بستنی و سیروپ تهیه می شود. این سیروپ‌ها می‌توانند شکلات، توت‌فرنگی، کارامل و غیره باشند. میلک شیک یک نوشیدنی آمریکایی است در لیوان‌های بلند همراه با نی میل می شود و می تواند یک طعم به یاد ماندنی را ایجاد کند. در صورتی که به میلک شیک‌ها علاقه داشته باشید می توانید آن‌ها را به راحتی در خانه و با استفاده از چیزهایی که در اختیار دارید، تهیه کنید.

امروزه تنوع نوشیدنی‌های میلک شیک با توجه به مواد اولیه آن‌ها بسیار زیاد است. به طوری که هر کدام از آن‌ها نام به خصوصی دارند که می‌توانید در منو کافی‌شاپ‌ها آن‌ها مشاهده کنید. هر کدام از میلک شیک‌ها طعم خاصی دارند و غلظت مواد درون آن‌ها متفاوت است؛ اما اغلب میلک شیک‌های نوستالژیک طعم شکلاتی وانیلی دارند.

دستگاه میلک شیک ساز چیست؟

همان طور که می‌توانید از روی نام آن تشخیص دهید، دستگاه میلک شیک ساز نوعی دستگاه است که از آن برای تهیه نوشیدنی میلک شیک استفاده می‌کنند. برای تهیه این نوشیدنی می‌توانید از مخلوط‌کن‌ها نیز استفاده کنید. این دستگاه معمولا در کافی‌شاپ‌ها استفاده می شوند که در آن یک تیغه، یک محور بلند و یک لیوان وجود دارد. در داخل لیوان می توانید تمام مواد اولیه را قرار داده و با سرعت بالایی آن‌ها را ترکیب کنید. این کار مزه میلک شیک شما را کاملا نسبت به مخلوط‌کن‌ها تغییر می دهد.

دستگاه میلک شیکر بهترین دستگاه برای تهیه نوشیدنی‌های میلک شیک است. در حال حاضر در بازار مدل‌های زیادی از دستگاه میلک شیکر وجود دارند. در برخی از آن‌ها لیوان از دستگاه جدا می شود. لذا می‌تواند کار درست کردن نوشیدنی و تمیز کردن لیوان را آسان کند. استفاده از دستگاه میلک شیکر به عنوان یکی از تجهیزات کافی‌شاپ می‌تواند کسب و کار شما را رونق دهد؛ اما به یاد داشته باشید که از میلک شیکر تنها برای درست کردن این نوشیدنی استفاده می‌کنند و کاربرد دیگری برای تهیه نوشیدنی‌های دیگر ندارد.

نکات قبل از خرید دستگاه میلک شیکر

برای این که شما بتوانید یک دستگاه میلک شیکر خوب بخرید باید به نکاتی توجه کنید. رعایت این نکات می‌تواند برای افرادی که بودجه مختلفی دارند یا به دنبال خرید دستگاه خاصی هستند، کمک کند.

توجه به ابعاد میلک شیکر‌ها

دستگاه‌های میلک شیکر ظاهر شیک و زیبایی دارند و شما می توانید آن‌ها را بر روی کانتر (پیشخوان) کافی‌شاپ‌ها قرار دهید و یک جلوه خاصی را به آن اضافه نمایید؛ اما اگر به فضای کانتر نیاز دارید می‌توانید دستگاه را در فضای دیگری از کافی‌شاپ قرار دهید؛ بنابراین توجه به فضای شما می‌تواند روی خرید دستگاه‌ میلک شیکر تاثیر بگذارد.

جنس دستگاه‌های میلک شیکر

با توجه به استقبال کافی‌شاپ‌ها از دستگاه میلک شیکر آن را در جنس‌های مختلفی طراحی و تولید می کنند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از نمونه‌های استیلی، آلومینیومی و پلاستیکی استفاده کنید. خرید میلک شیکر با بدنه استیل ضدزنگ بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال خرید دستگاهی با قدرت و دوام بالا هستند؛ زیرا این دستگاه‌ها به راحتی تمیز می شوند و لیوان استیل آن‌ها می‌توانند نوشیدنی میلک شیک را برای مدت طولانی خنک نگه دارند.

قدرت دستگاه میلک شیکر

قدرت دستگاه میلک شیکر

یکی از نکاتی که شما به هنگام خرید دستگاه میلک شیکر باید به آن توجه کنید، قدرت دستگاه است. با توجه به این که در تهیه میلک شیک شما نیاز به یخ و میوه‌های یخ زده ندارید. برای همین لازم نیست حتما از دستگاه‌های پرقدرت میلک شیکر خریداری نمایید. معمولا از این دستگاه برای ترکیب و هوا دادن به موادی که بر پایه شیر و بستنی هستند، استفاده می کنند. در بازار قدرت دستگاه میلک شیکر از ۶۵ تا ۹۰۰ وات است که شما می‌توانید مطابق با نیاز خود از آن‌ها خریداری نمایید. توجه کنید که هر چه قدرت دستگاه زیاد باشد به منزله ترکیب بهتر مواد درون آنها نیست و شما باید در این خصوص با کارشناسان سحاب به عنوان فروشندگان تجهیزات کافی‌شاپ صحبت نمایید.

ظرفیت دستگاه میلک شیکر

قبل از خرید میلک شیکر به این توجه کنید که در دستگاه شما چند لیوان وجود دارد. در واقع شما در هر نوبت می‌توانید برای چند نفر میلک شیک درست کنید. اکثر دستگاه‌های میلک شیکر لیوان‌های جدا شونده دارند که ظرفیت هر کدام از آن‌ها ۷۰۰ میلی‌لیتر است. معمولا خرید دستگاه میلک شیکر تک لیوانه و دو لیوانه برای مصارف خانگی خوب است. در حالی که برای کافی‌شاپ‌ها باید از تجهیزاتی با ظرفیت ۵ الی ۶ لیوانه استفاده نمایید.

در برخی از دستگاه‌های میلک شیکر لیوان‌های مندرج وجود دارند که شما در آن مقدار موادی که باید بریزید را می‌توانید مشخص کنید. معمولا استفاده از این لیوان‌ها برای سرو میلک شیک مناسب نیستند. به همین دلیل بهتر است از لیوان‌های استیلی با طراحی ساده استفاده نمایید. حال شما می توانید لیوان‌های اضافه نیز خریداری نمایید که بلافاصله با جدا شدن یک لیوان، لیوان دیگری را در دستگاه جایگزین کنید.

سرعت دستگاه میلک شیکر

یکی از نکات مهم به هنگام خرید دستگاه میلک شیکر این است که دستگاه شما چند سرعت دارند. برخی از مدل‌های میلک شیکر دارای سیستم دو سرعته، سه سرعته و بالاتر هستند؛ بنابراین شما به دلخواه خود می‌توانید از آن‌ها برای تهیه نوشیدنی میلک شیک استفاده کنید. خرید این نوع دستگاه‌ها برای کافی‌شاپ‌ها مناسب هستند؛ زیرا شما در آن می‌توانید سرعت کار را به راحتی کنترل نمایید.

وزن دستگاه میلک شیکر

همان طور که در بالا اشاره کردیم به هنگام خرید دستگاه میلک شیکر باید به ابعاد آن دقت کنید؛ اما به غیر از ابعاد باید به وزن آن‌ها نیز توجه نمایید. خرید دستگاه‌های میلک شیکر سنگین باعث می شوند که دستگاه در جای خود ثابت بمانند و به هنگام کار کردن حرکت نکنند؛ اما کار جابجایی را برای شما سخت می کنند؛ بنابراین اگر قرار باشد دستگاه خود را جابجا کنید از میلک شیکرهای سبک خریداری نمایید. به هنگام خرید دستگاه میلک شیکر سبک دقت کنید که حداقل پایه آن‌ها سنگین باشد تا به هنگام کار کردن لیوان حرکت نکنند یا این که دارای پایه ضد لغزش باشند تا خطر سرخوردن دستگاه از روی کانتر را به حداقل برسانند.

نحوه شستشو دستگاه میلک شیکر

دستگاه‌های میلک شیکر ظاهر ساده‌ای دارند و شما می‌توانید تمام قطعات را به راحتی تمیز کنید؛ اما با این حال خرید دستگاه‌هایی که بدنه استیل دارند و لیوان‌ها آن‌ها به راحتی جدا می شوند، گزینه بهتری هستند.

قیمت دستگاه میلک شیکر

یکی از معیارهای خرید دستگاه میلک شیکر قیمت آن‌ها است. معمولا قیمت هر کدام از دستگاه‌ها متفاوت است که شما به هنگام خرید می‌توانید در مورد آن‌ها اطلاعاتی را از کارشناسان فروش کسب نمایید.

برندهای دستگاه میلک شیکر

توجه به نوع برند دستگاه میلک شیکر یکی از نکات مهم به هنگام خرید آن است. در حال حاضر برندهای زیادی برای دستگاه میلک شیکر وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها در بازار ایران برندهای همیلتون بیچ (ساخت امریکا)، سیدو (ساخت ایتالیا)، فیمار (ساخت ایتالیا) و وارینگ (ساخت آمریکا) هستند. برندهای معتبر، کیفیت و کارایی بالایی دارند و شما می‌توانید از آن‌ها برای مدت طولانی استفاده نمایید. به هنگام خرید دستگاه میلک شیکر به گارانتی آن‌ها دقت نمایید.

خلاصه

 نوشیدنی میلک شیک یکی از نوشیدنی‌های خنک و مناسب فصل تابستان است که آن را با استفاده از شیر، بستنی، یخ و سیروپ تهیه می کنند. شما می‌توانید این نوشیدنی را با طعم‌دهنده‌های مختلف سرو کنید که پرطرفدارترین آن‌ها میلک شیک شکلاتی و وانیلی است. این نوشیدنی طرفداران زیادی در میان مردم جهان دارد که ایرانی‌ها نیز آنها در اوقات فراغت خود میل می‌کنند. شما می‌توانید این نوشیدنی را با دستگاه میلک شیکر تهیه کنید که برای خرید آن‌ها باید به نکاتی مانند قدرت، وزن، ابعاد، جنس، ظرفیت، سرعت، قیمت، برند و غیره توجه کنید. معمولا انتخاب بهترین دستگاه میلک شیکر برای کافی‌شاپ‌ها با امکانات مختلف متفاوت است. به همین دلیل شما برای خرید بهترین دستگاه میلک شیکر جهت تولید نوشیدنی‌های مختلف می‌توانید با کارشناسان فروش سحاب صحبت نمایید.

بازگشت به لیست