مقالات

۹ مورد از ضروری ترین تجهیزات کافی‌ شاپ

تجهیزات کافی شاپ

شما برای راه‌اندازی یک کافی‌شاپ به برخی تجهیزات کافی شاپ نیاز دارید. این تجهیزات کافی‌ شاپ باید به گونه‌ای باشند که خدمات باکیفیت با عملکرد بالایی را ارائه دهند. هر چند که این تجهیزات کافی‌ شاپ به عنوان حداقل تجهیزات آن‌ها در نظر گرفته می‌شوند؛ اما شما باید آن‌ها را تامین کنید تا به مشتریان خود بتواند خدمات ارائه دهید. البته با گذشت زمان می‌توانید تجهیزات کافی‌شاپ خود را توسعه دهید.

مجموعه سحاب به شما کمک می‌کند تا با توجه به بودجه خود بهترین و کارآمدترین تجهیزات را برای کافی‌ شاپ فراهم کنید و در این مورد راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

لیست تجهیزات ضروری کافی شاپ

 1. دستگاه آسیاب قهوه
 2. دستگاه قهوه و اسپرسو ساز اتوماتیک
 3. دستگاه مخلوط کن
 4. دستگاه فر و توستر
 5. یخچال و سیستم تبرید
 6. قفسه برای کافی‌شاپ
 7. لوازم پاکسازی و نگهداری
 8. مبلمان و دکور کافی‌شاپ
 9. سیستم اتصال Wi-Fi

تهیه دستگاه آسیاب قهوه

یکی از مهم‌ترین تجهیزات کافی‌ شاپ، دستگاه آسیاب قهوه است. شما از این وسیله برای تهیه انواع نوشیدنی‌های مختلف باید دانه‌های قهوه را آسیاب کرده و با توجه به منوی درخواست مشتری قهوه و نوشیدنی‌های مختلفی را برای آن‌ها فراهم کنید. در واقع شما از دانه‌های قهوه آسیاب شده برای تهیه اسپرسو نیاز دارید؛ بنابراین شما برای راه‌اندازی یک کافی‌ شاپ باید حتما آن را خریداری نمایید. دستگاه‌های آسیاب قهوه تنظیمات مختلفی دارند که به باریستا‌ها اجازه می‌دهند دانه‌های قهوه را متناسب با نوع دانه و تکنیک‌های دم کردن در اندازه‌های مختلفی تغییر دهند.

دستگاه آسیاب قهوه، دانه‌های قهوه را به صورت حرفه‌ای و با اندازه‌های ثابتی ریز می‌کنند تا قهوه شما به صورت یکنواخت و باکیفیت عالی پودر قهوه را در آن استخراج کنید. دستگاه اسپرسو ساز مکانیزم‌های پیشرفته‌ای دارد که در آن کاربر می‌تواند مقدار دقیقی از قهوه را به داخل پورتا فیلتر ارسال کند.

خرید دستگاه قهوه و اسپرسو ساز اتوماتیک

خرید دستگاه قهوه و اسپرسو ساز اتوماتیک

همان طور که می‌دانید اکثر مشتریانی که به کافی‌ شاپ مراجعه می‌کنند قصد دارند انواع نوشیدنی‌های مختلف را میل کنند که قهوه و اسپرسو از جمله آن‌ها هستند؛ بنابراین بدیهی است که شما نیاز به خرید دستگاه قهوه ساز اتوماتیک دارید. این دستگاه‌ها کنترل بیشتری در فرایند دم کردن قهوه را دارند. این دستگاه مناسب باریستا‌هایی هستند که قصد دارند آب را برای دم کردن قهوه از طریق تفاله‌های قهوه با دست انجام دهند. همان طور که می‌دانید باریستا‌ها می‌توانند به کمک یک اهرم یا دکمه دستی عبور جریان آب را از طریق تفاله‌ها تنظیم کنند تا از این طریق بتوانند قدرت و طعم قهوه را کنترل نمایند.

در هنگام خرید دستگاه اسپرسو ساز به بودجه، تنوع قهوه‌های که قصد دارید در کافی‌ شاپ خود سرو کنید و حجم کافه خود دقت کنید. خرید دستگاه اسپرسو ساز اتوماتیک برای کافی‌شاپ‌های شلوغ گزینه خوبی است؛ زیرا شما به راحتی می‌توانید قهوه و اسپرسو خود را دم کنید. در واقع شما با خرید دستگاه اسپرسو ساز اتوماتیک می‌توانید تجربیات قهوه لذیذ و منحصربه‌فردی را در مشتریان خود ایجاد کنید.

خرید مخلوط کن برای کافی‌شاپ

یکی از تجهیزات کافی‌ شاپ مخلوط ‌کن‌ها هستند. نوع خاصی از مخلوط‌کن‌ها برای قهوه هستند که از آن برای آسیاب کردن دانه‌های قهوه جهت تولید یک ترکیب یکنواخت استفاده می‌کنند. شما برای این که بتوانید با آسیاب کردن دانه‌های قهوه یک فنجان قهوه تازه و خوشمزه‌ای را تهیه کنید باید یک مخلوط کن قهوه خوبی تهیه نمایید.

در واقع مخلوط‌ کن‌ها یکی از تجهیزات لازم برای کافی‌ شاپ‌ها هستند تا شما به کمک آن‌ها بر طعم و تازگی قهوه تسلط بیشتری داشته باشید. علاوه بر آن در منو کافی‌شاپ‌ خود نوشیدنی‌های سردی را قرار دهید که شما برای تهیه آن‌ها باید از مخلوط‌ کن‌های خاصی استفاده کنید. استفاده از این مخلوط ‌کن‌ها تا حد زیادی زمان دریافت سفارش و تهیه نوشیدنی را کم می‌کنند.

خرید فر و توستر برای کافی‌شاپ

یکی از تجهیزاتی که برای هر کافی‌ شاپ لازم است و جزو تجهیزات اولیه راه‌اندازی کافی‌شاپ به شمار می‌آید، فر و توستر است. در یک کافی‌شاپ از یک فر و توستر برای تهیه صبحانه‌هایی مانند کروسان، شیرینی، نان تست و کیک استفاده می‌کنند. آن‌ها برای تهیه ساندویچ و نهار نیز کاربرد دارند. معمولا در این وعده‌های غذایی شما به برشته کردن یا پختن نان نیاز دارید.

در بازار اجاق‌هایی مخصوص کافی‌ شاپ وجود دارند که در اندازه‌ها و سبک‌های متنوعی عرضه می‌شوند. شما با مراجعه به بازار می‌توانید انواع اجاق‌های همرفتی، معمولی و ترکیبی را خریداری نمایید. توستر‌ها نیز در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند که توستر‌های پاپ آپ و نوار نقاله از جمله بهترین آن‌ها برای کافی‌شاپ هستند.

اگر کافی‌ شاپ شما کوچک باشد، می‌توانید از توستر‌های پاپ آپ خریداری کنید. این نوع توستر‌ها نیز در انواع و اندازه‌های مختلفی مطابق با نیاز مشتری عرضه می‌شوند؛ بنابراین شما با خرید این نوع تجهیزات کافی‌شاپ می‌توانید طیف گسترده‌ای از محصولات خوشمزه و برشته را در منوی کافی‌شاپ خود قرار دهید و آن‌ها را مشتریان خود ارائه دهید.

یخچال و سیستم تبرید کافی‌شاپ

وقتی شما یک کافی‌شاپ باز می‌کنید اگر یخچال و سیستم تبرید نداشته باشید با تعداد زیادی از کالاهای فاسد روبرو خواهید شد؛ بنابراین شما باید برای نگهداری کالاهای خود حتما یک یخچال به عنوان تجهیزات کافی‌ شاپ خریداری نمایید. در واقع شما باید مطمئن شوید که تمام غذاهای فاسد شدنی طبق دستورالعمل‌های نظارتی نگه‌داری می‌شوند. همان طور که می‌دانید زیبایی ظاهری هر غذا تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد و این کار را نمی‌توان در هر غذا و نوشیدنی انکار کرد.

استفاده از یخچال برای کافی‌شاپ به شما کمک می‌کند تا تمام محصولات نانوایی را خیلی راحت و سریع به فروش برسانید و هم‌چنین به کمک آن محصولات لبنی را تازه نگه‌دارید. البته باید آن‌ها را در جاهایی قرار دهید که شما در ساعات شلوغ کافی‌شاپ بتوانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید و خیلی راحت درب یخچال را باز و بسته کنید.

تجهیزات ضروری کافی شاپ | تهیه قفسه برای کافی‌شاپ

استفاده از قفسه‌بندی در کافی‌شاپ‌ها به صاحبان کافه کمک می‌کند تا همه اقلام خود را خیلی مرتب و در کنار هم بچینند و به صورت کارآمد از آن‌ها استفاده نمایند. هم‌چنین ساماندهی و نظم بین آن‌ها می‌تواند یک نمایشگر جذاب برای مشتریان باشد؛ زیرا در آن انواع محصولات غذایی و خوراکی‌های مختلف رنگی را در کنار هم قرار می‌دهید.

استفاده از قفسه‌بندی در کافی‌ شاپ به شما کمک می‌کند تا از فضا، حداکثر استفاده را ببرید و اگر با محدودیت فضا در کافی خود مواجه هستید با قفسه‌بندی مناسب از حداکثر فضای ممکن در کافه برای نگهداری اقلام مختلف استفاده کنید. در واقع قفسه‌بندی یک راه‌حل اقتصادی و مقرون به صرفه برای سازماندهی نان و کلوچه، لیوان، شیرینی و دانه‌های قهوه برای فروش در یک کافه کوچک است.

لوازم پاکسازی و نگهداری کافی‌شاپ

یکی از تجهیزات کافی‌ شاپ، لوازم پاکسازی و نگهداری کافه است تا به کمک آن بتوانید محیط کافه خود را تمیز و زیبا نگهدارید. زیبایی و تمیزی کافه می‌تواند تاثیر خوبی در مشتریان شما ایجاد کند و مشتریان بتوانند مطابق با کدهای بهداشتی از تجهیزات کاملا تمیز با نگهداری تخصصی از منوهای مختلف کافه شما استفاده کنند. در میان این تجهیزات برای پاکسازی کافه، بهتر است یک سینک برای شستشو، ضدعفونی‌کننده، اسپری نظافت و غیره در کافه خود قرار دهید تا مشتریان در صورت لزوم قبل یا بعد از مصرف نوشیدنی و غذاهای مختلف در کافه از آن استفاده کنند. این کار می‌تواند تاثیر زیادی در رضایت مشتریان شما داشته باشد.

تجهیزات ضروری کافی شاپ | خرید مبلمان و دکور

خرید مبلمان و دکور برای کافی‌ شاپ‌ها به عنوان یکی از تجهیزات مهم به شمار می‌آیند. همان گونه که می‌دانید کلیه مشتریان وقتی به کافه شما می‌آیند جایی برای نشستن نیاز دارند. برای همین شما باید از مبلمان و دکور زیبایی استفاده کنید. این دکور باید به گونه‌ای باشند کافه شما را از کافه‌های دیگر متمایز کند؛ بنابراین شما در خرید آن‌ها دقت نمایید. بعد از خرید آن‌ها را با برنامه‌ریزی دقیق در کافه خود بچینید. حال در ادامه به حداقل وسایل مبلمان و تجهیزات مورد نیاز کافی‌شاپ اشاره می‌کنیم.

 • میز و صندلی
 • کانتر یا صندلی بار
 • مبلمان و چتر فضای باز
 • پیشخوان‌های آماده‌سازی غذا
 • منوها و نمایشگرهای داخل فروشگای
 • نورپردازی داخلی و خارجی
 • سیستم‌های صوتی

خرید سیستم اتصال Wi-Fi کافی‌شاپ

خرید وای فای برای کافی‌شاپ‌ها یک امتیاز محسوب می‌شود. شما با قرار دادن وای فای رایگان برای مشتریان خود می‌توانید آن‌ها را برای خرید بیشتر و قرار گرفتن در کافه خود متمایل کنید. در گذشته ممکن است اتصال Wi-Fi در کافی‌شاپ‌ها ضروری نباشد؛ ولی در حال حاضر به عنوان یکی از تجهیزات کافی‌شاپ مهم تلقی می‌شود. همان طور که در بالا اشاره کردیم داشتن وای فای رایگان در کافه می‌تواند مشتریان جذب کند تا آن‌ها برای میل یک قهوه یا نوشیدنی‌های دیگر تشویق کند.

خلاصه

یک کافی‌شاپ برای این که بتواند راه‌اندازی شود نیاز به تجهیزات زیادی دارد. در این میان برخی از تجهیزات کافی‌ شاپ به عنوان تجهیزات اولیه و ضروری آن‌ها به شمار می‌آیند؛ قهوه ساز، دستگاه آسیاب قهوه، مخلوط ط کن، فر و توستر، قفسه، یخچال، وای فای و غیره از جمله آن‌ها هستند. خرید هر کدام از این تجهیزات با توجه به بودجه و مساحت کافه شما فرق دارد. به طوری که شما باید آن‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که بتوانید در میان کافه‌های دیگر شناخته شده و مشتریان زیادی را جلب کنید.

انتخاب این تجهیزات کافی‌شاپ برای کسانی که بار اول می‌خواهند در این زمینه فعالیت کنند، بسیار سخت است. زیرا انتخاب این تجهیزات نیاز به نکاتی دارد که در کافه‌های مختلف با توجه به منوهای غذایی و نوشیدنی خود متفاوت است. بنابراین شما در این مورد می‌توانید با کارشناسان فروش سحاب صحبت کنید تا آن‌ها بهترین و مناسب‌ترین تجهیزات کافی‌شاپ را برای شما پیشنهاد دهند. به طوری که شما بتوانید برای مدت طولانی از آن‌ها استفاده نمایید.

بازگشت به لیست